Pacientu uzmanības fokusā – hipertensija!
5.decembrī uz tikšanos ar kardiologu dr.Kārli Trušinski sapulcējās pacienti, kas vēlējās uzzināt vairāk par augsta asinsspiediena riskiem un ārstēšanas iespējām. Kā uzsvēra ārsts, viens no biežākajiem jautājumiem, ko uzdod hipertensijas pacienti – no kā man ir augsts asinsspiediens? “Visbiežāk uz šo jautājumu nav vienas atbildes. Iemesls augstam asinsspiedienam var būt iedzīmtība, dzīvesveids, kādas problēmas organisma darbībā, arī stress var veicināt augstu asinsspiedienu. Protams, līdz ar gadiem zūd asinssvadu elasticitāte un pieaug asinsspiediens, kas ir normāls novecošanas process, taču jāatceras, ka svarīgi to laicīgi pamanīt un ārstēt.”
Tikšanās laikā pacienti uzdeva daudz jautājumus saistībā ar medikamentu lietošanu, daži minēja, ka pat lietojot zāles, asinsspiediens mēdz “lēkāt”. Kardiologs atklāja pacientiem to, ka daudzi infarkti un insulti notiek agrās rīta stundās, jo tad asinsspiediens mēdz būt visaugstākais, tāpēc svarīgi spiedienu regulāri kontrolēt un lietot tādus medikamentus, kas nodrošina 24 h aizsardzību. Viņš minēja, ka arvien vairāk tiek lietotas, tā saucamās, kombinētās zāļu terapijas, kad pacientam vairāku zāļu vietā jālieto tikai viena tablete, tādējādi nodrošinot pacientu līdzestību un efektīvāku ārstēšanās rezultātu. Un ļoti svarīgi ir sekot ārsta norādījumiem.
“Pajautājiet saviem mazbērniem, vai viņi zina savu asinsspiedienu?”, izglītojošās pacientu lekcijā mudināja kardiologs Kārlis Trušinskis, uzsverot to, ka asinsspiediens jāzina un regulāri jāpārbauda visos vecumos!
Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja arī pārbaudīt savu asinsspiedienu un saņemt “BENU Aptieka” farmaceitu konsultācijas.
Plašāk par to, kāpēc asinsspiediens jākontrolē 24 h, lasiet šeit.
Foto: Kaspars Garda